Muştu Yayınları

Muştu Yayınları

Muştu Yayınları

Muştu Yayınları

Güzel Türkçe en doğru biçimde kullanılarak dil zevki ve tarih bilinci kazandırıyor.

Çocuk yayınları dört ana kategoride ele alınmaktadır. Her yaş grubunun zihinsel ve pedagojik gelişimi dikkate alınarak hazırlanan kitapların en küçüğünden en büyüğüne hepsi itikadî incelemeden geçmektedir. Ayrıca her yaş grubunun başında tecrübeli editörler bulunmaktadır. Uzman bir ekiple hazırlanan kitaplarda:

Hitap ettiği yaş grubunun Allah sevgisini ve tevhit inancını pekiştirmek, başta Hz. Muhammed (SAV) olmak üzere peygamberleri ve diğer model insanları tanıtıp sevdirmek, ibadetlerin ruhunu kavratmak ve ibadet aşkı vermek, İslâm ahlâkını öğretmek ve benimsetmek, Eşya ve olaylara hikmet nazarıyla bakabilme alışkanlığı ve yeteneği kazandırmak, İslâm ve Türk tarihinden seçilen ilginç ve ibretli olaylar aracılığıyla tarih şuuru uyandırmak..

Ayrıca güzel dilimize ait unutulmaya yüz tutan kelimeleri canlandırmak, güzel Türkçeyi sevdirmek, dil zevki ve bilinci kazandırmak, okuyan, düşünen, araştıran, fikir üreten; kalbi dinî ilimlerle, kafası fen bilimleriyle donatılmış, ruhen ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesine katkıda bulunmak, daha ileri yaşlarda başta mukaddes kitabımız Kur’ân-ı Kerim olmak üzere, aslî kaynaklarımızı okuyup anlayabilmeleri için gereken alt yapıyı ve birikimi kazanmalarına yardımcı olmak yayınevinin temel hedefleri arasında...